2025-01-16

Kedves vásárlóink!
Örömmel jelentjük, hogy megérkeztek a jegyzetfüzeteink! ✨🥳Tökéletes választás jegyzeteléshez, naplóíráshoz, rajzoláshoz vagy ajándéknak! 🎁Nézd meg a kollekciót a weboldalunkon vagy keresd a Kofferben. ✨ 
Tovább »

2019-01-23

Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért Díj Zágoni Balázsnak és Marius Tabacunak
Irodalom kategóriában Zágoni Balázs, a Barni-könyvek, a Kolozsvári mesék és a frissen megjelent A Mary Rose-incidens, továbbá A Gömb írója és a Kincses Képeskönyv sorozat szerkesztője, írója vehette át a Magyar Kultúra Napján az Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért díjat. A kolozsvári Kaszinóban tartott ünnepségen a műfordítók közül Marius Tabacut tüntették ki, akinek a fordításában a Koinónia kiadásában jelent meg Bodor Ádám Sinistra körzet című regénye román nyelven, illetve előkészületben van tizenegy Barni-mese is, amelyet szintén Tabacu ültetett át román nyelvre. (Fotó: RMDSz) Tovább »

2018-11-27

Az 1918-as nagy egyesülés - könyvbemutatók Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson
Csíkszeredában a Kájoni Jánon Megyei Könyvtár meghívására, Gyergyószentmiklóson a Szent Miklós Napok vendégeként két könyvbemutatót tart a Koinónia Kiadó. Lucian Boia Az 1918-as nagy egyesülés című könyvéről Csíkszeredában december 4-én, kedden 17 órától Rostás-Péter István, a kötet fordítója, valamint Gyarmati Zsolt, a Csíki Székely Nemzeti Múzeum igazgatója beszélget. Másnap a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban 18 órától Csergő Tibor, a Tarisznyás Márton Múzeum igazgatója beszélget a kötet fordítójával. Tovább »

Szellemtelenség
  • Marilynne Robinson
  • Szellemtelenség
  • A bensőségesség száműzése az én modern mítoszából
  • Koinónia, 2019
  • 160 oldal
  • Kötés: Kartonált
  • Méret: 114x180 mm
  • ISBN: 978-973-165-205-4
  • Fordító: Pásztor Péter

-15%

29 RON
24.65 RON / 2400 Ft

Kosárba

Rendelhető


Ha valakinek a szemébe nézek, felmerül bennem, hogy mit látok valójában: vajon magát a nézését is látom? „Kérdéssé váltam önmagam számára” („magam vagyok a saját fáradozásom nehéz talaja”), mondta Szent Ágoston, mi pedig úgy tekintjük, hogy ezzel megszületett a modern én. De vajon leszűkíthető-e neurofiziológiai hordozójára? Le tudja-e bontani a tudomány a „lélek” mítoszát? Marilynne Robinson könyvét az önmagamra vonatkozó kérdések lenyűgöző felvetéseként olvastam. 

Alexander Baumgarten, filozófus

 

Elszoktunk a nemes vitairatoktól, attól meg főként, hogy a vallás vagy a szellemi kultúra jelentősége, sőt nagysága mellett érveljen valaki a modernitásnak a gondolkodásunkat meghatározó fél- és áltudományos dogmái ellenében. Marilynne Robinson Yale Egyetemen tartott előadássorozata egy nagyobb, az emberi alkotásokban és a kulturális emlékezetben, sőt magában az emberi szellemben tükröződő valósággal szembesít, amelyet áthat a könyörületesség, igazságosság, nagyvonalúság és a szeretetre való hajlandóság. Ebben a „kedveszegett kulturális tájban”, ahol régimódinak hat, sőt kiveszett a metafizikai gondolkodás, Robinson könyve a szabad gondolkodás és az Isten létezésébe vetett személyes és közösségi hit lehetősége előtt nyitja meg az utat. Korunk egyik legbátrabb gondolkodójának és legolvasottabb regényírójának a könyve szívünk legmélyéből szól hozzánk.

Visky András, író



Megjegyzés: Magyarországon megrendelhető a Propero Disztribúció - https://www.prosperod.hu/katalogus/ - honlapján.



Hozzászólok