2024-08-20
Kedves Vásárlóink!2019-01-23
Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért Díj Zágoni Balázsnak és Marius TabacunakKedves Gyermekek! Ha elkezditek olvasni ezt a könyvet, lesz egy új barátotok: Barni. Barni egy igazi négyéves kolozsvári kisfiú. Pont olyan igazi, mint Ti. Becsületes neve Barnabás, de most még kicsi, sehogy sem illene rá a Barnabás név. Majd ha megnő, bajusza lesz, netalán szakálla is, lesz felesége és gyereke, és autót (de inkább mozdonyt) fog vezetni, s akkor majd Barnabásnak fogják nevezni. Egyelőre azonban óvodába jár és nagycsoportos. Igaz, ő a legkisebb nagycsoportos az egész óvodában.
Barnival az elmúlt években nagyon izgalmas dolgok történtek. Érdekes helyekre utazott, de még otthon, az udvaron és az utcán is rendkívüli kalandokba keveredett. Hallgassátok meg! Könnyen lehet, hogy előbb-utóbb rátok is hasonló kalandok várnak, és akkor talán hasznát vehetitek Barni meséinek.
„Barni könyvét a gyerekek világához vezető útmutatóként is olvashatjuk. Megmutatja, hogy a gyerek partnerként való kezelése sokkal inkább célravezetőbb a nevelésben, mint a szigorú, komor parancsolás vagy a meg nem érdemelt kényeztetés.”
Gyulai Levente, Látó
„Barni mindig és mindenhol játszani szeretne! A Barni könyvében a szülőt többnyire játszótársává fogadja a gyermek, ám az is előfordul, hogy apa csak ímmel-ámmal játszik, mert fáradt, mert sokat kell dolgoznia. Ám Barni ilyenkor is megértő.”
Pompor Zoltán, Csodaceruza Gyerkmekirodalmi Folyóirat
Zágoni Balázs (1975) első kötetét, a nagy sikerű Barni könyve második kiadását tartja kezében az olvasó. A nyelvi gonddal és leleménnyel megformált mesék az erdélyi gyermeklapokban, a Szivárvány és a Napsugár oldalain is napvilágot láttak. Azóta megjelentek a Barni Berlinben, a Barni és a lányok, valamint a Barniék tele című kötetek is, Barni és ikerhúgai, Dorka és Hanna történeteivel.
Ugrás a Barni könyvek blogjára!
Megjegyzés:
Méret: 195x195 mm,
104 oldal. Keménytáblás.
Méret: 240x270 mm,
48 oldal. Keménytáblás.
(c) Koinónia 2024